Zimowisko w Lebiedzinie

  • Opublikowano: 13/12/2011

W czasie ferii zimowych w styczniu zapraszamy uczniów naszej szkoły na ciekawe zajęcia do gajówki w Lebiedzinie koło Sokółki.

Od 14 do 28 stycznia nauczyciele Bednarskiej i inne osoby związane z Lebiedzinem poprowadzą rotacyjnie różnorodne, kilkudniowe zajęcia. Na razie gotowość zgłosiły następujące osoby: Ela Ratajczak – wyrób biżuterii, Wojtek Kwietniewski – gotowanie, brydż, Marta Makowiecka – rozmawianie, czytanie, film, Dorota Fiett – szycie patchworkowych toreb, nauka gotowania, Maciej Eichelberger (gajowy, absolwent Bednarskiej)- Eichelberger (gajowy, absolwent Bednarskiej)- ogrody leśne (permakultura), spotkania ze zwierzętami (symbolika zwierząt, wycieczki do lasu, tropienie), film dokumentalny/reportaż (oglądanie, kręcenie?), Ania Deresz (lokalna gospodyni)- pieczenie chleba na zakwasie i inne kulinaria, absolwenci Bednarskiej –biegówki

Codziennie przed obiadem (jeśli będzie śnieg) planujemy wycieczki w grupach na biegówkach po Puszczy Knyszyńskiej, dla pozostałych spacery i wycieczki busem w ciekawe miejsca w okolicy (muzeum, pracownie rękodzieła).

Wstępny koszt wyjazdu szacujemy na 50 zł dziennie (bez wypożyczenia nart).

Uczestnicy mogą przyjechać na dowolną liczbę dni (ale po wcześniejszym zgłoszeniu) oczywiście z deklaracją aktywnego udziału w planowanych zajęciach.

Prosimy zainteresowanych uczniów o pilne wysłanie zgłoszenia na idu do Doroty Fiett i zawarcie w nim odpowiedzi na następujące pytania (jak jeszcze nie jesteś pewien nie musisz odpowiadać na wszystkie):

  1. Na ile dni chcesz przyjechać?

  2. W jakim terminie?

  3. Czy interesują Cię wycieczki na biegówkach?

  4. Czy pomóc Ci wypożyczyć biegówki?

  5. Które z wymienionych zajęć interesują Cię najbardziej?

  6. Czy chciałbyś zaproponować jakiś temat zajęć i prowadzącego?

Po tych wstępnych deklaracjach postaramy się na początku stycznia przedstawić ostateczny koszt i szczegółowy harmonogram.

Pozdrawiamy

Grupa inicjatywna : Maciej Eichelberger i Dorota Fiett

Wydarzenia: