Niemiecki XL

  • Opublikowano: 01/03/2020

Projekt NIEMIECKI XL to czteroletni program edukacyjny w zakresie kultury i języka niemieckiego.

W roku szkolnym 2020/2021 rusza już po raz siódmy projekt „NIEMIECKI XL”. Ta propozycja edukacyjna zaadresowana jest do osób kontynuujących naukę niemieckiego, i to zarówno tych, którzy stali się jego pasjonatami, jak i tych rozczarowanych i zniechęconych.

Projekty: 

SHALOM POLIN 2018: BDNR , Shalhevet , MOTL South Region

  • Opublikowano: 16/04/2018

Jak co roku, gościliśmy na Bednarskiej grupę młodzieży amerykańskiej z organizacji Shalhevet z San Francisco. Wzięliśmy również udział w spotkaniu z dużą grupą MOTL South Region. Na każdym ze spotkań mieliśmy okazję do wymiany opinii i doświadczeń, związanych nie tylko z historią polsko-żydowską, lecz także sytuacją społeczną i polityczną w naszych krajach. Były to bardzo inspirujące spotkania, jak zawsze zresztą.

Projekty: 

SHALOM POLIN 2018

  • Opublikowano: 26/02/2018

W dniach 18-25 lutego nasi licealiści wzięli udział w tygodniowym projekcie edukacyjnym polsko-żydowskim. Kolejny już raz gościliśmy w Warszawie i w Polsce grupę młodzieży z Heschel School w Nowym Jorku, poniżej szczegółowy program.

- Dni warszawskie: spacer po mieście, zwiedzanie nowo otwartej wystawy w ŻIHu „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”.

Projekty: 

SHALOM POLIN 2017

  • Opublikowano: 28/03/2017

W dniach 19-22 lutego gościliśmy w Warszawie grupę młodzieży i nauczycieli ze szkoły imienia Rabina Abrahama Heschela w Nowym Jorku (http://www.heschel.org). Tym razem głównymi gospodarzami dla Amerykanów była młodzież z Liceum IB im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, która spędziła z nimi cały tydzień projektowy. Nasi wzięli bardzo czynny udział, ale tylko w dniach warszawskich.

Projekty: 

Strony